חייג עכשיו: 050-877-1778
משרד: 03-938-1112

ליטוש אבן

ליטוש אבן הינה פעולת עיבוד אבן שיש ובלטות והפיכתם למשטח אחיד ויפה

ליטוש אבן מתבצע ע"י חירוץ המישקים (הפוגות) שבין האריחים ע"י דיסקית יהלום, גיוון דבק שיש לגוון הריצוף ומילוי המישקים בדבק, יישור המשטח ע"י מכונת ליטוש ויהלומים.

לאחר שהמשטח ישר מתחילים בפעולת עיבוד המשטח עד לרמת הברק הרצויה , עיבוד זה נעשה אף הוא ע"י מכונת ליטוש אבן והחלפה של יהלומים עדינים יותר ויותר בכל שלב.

לאחר ביצוע כל השלבים של ליטוש האבן יש לבצע סילר לצורך איטום ושמירה על המשטח.

קיימים שלושה סוגי גימור של ליטוש אבן : מט , מט משי(חצי מבריק) ומבריק. באם רוצים את ליטוש האבן בגימור מט או מט משי מספיק בביצוע סילר בלבד ואם רוצים ליטוש אבן בגימור מבריק יש לבצע גם פוליש קריסטל בנוסף לסילר. לאחר פעולת ליטוש האבן מתקבל משטח אחיד ויפה ללא חיבורים וללא הפרשי גובה.

האבן משמשת אותנו לבנייה. מטבח השיש או האריחים המעטרים את חדר האמבטיה עשויים מאבן. ככל שעוברות השנים מאבדת האבן מהברק שלה, ונוטה לדהות ולהיסדק. כדי להחזיר לאבן את המראה המקורי מבצעים ליטוש אבן. הליטוש נעשה על ידי חברת פוליש מקצועית, תוך שימוש בציוד משוכלל כמו מכונת ליטוש או יישור משטח האבן באמצעות דיסקיות יהלום. מטרת הליטוש בסופו של דבר היא קבלת משטח אחיד שבו לא נראים חיבורי ריצוף או שאריות דבק.

היכן כדאי לבצע ליטוש אבן

ליטושי אבן מומלצים לכל מי שיש לו ריצוף אבן בבית או בכל מוסד ציבורי אחר. אלה כמה דוגמאות:

 • הבית הפרטי – הבית מעניק לנו תחושת נוחות וביטחון, אך כאשר אנו נכנסים למטבח שבו יש שיש סדוק או כשריצוף האמבט דהה, כדאי לבצע ליטוש אבן. במהלך הליטוש ניתן לתקן נזקים וליישר סדקים שנגרמו לאבן, סדקים אשר עלולים לפגוע בדיירי הבית. כמו כן, הליטוש נועד להחזיר לעיצוב הבית את המראה היוקרתי תוך השגת שיש מבריק.
 • קליניקה פרטיות – חדרי ההמתנה בקליניקות פרטיות מיועדים לא רק להנעים את זמנם של המטופלים המחכים בסבלנות לתורם, אלא גם להפנות את תשומת לבם למראה המטופח של הקליניקה, כדי שיוכלו לספר זאת לחבריהם ולמשוך אל בעלי הקליניקה יותר לקוחות. ניתן להשיג תוצאה טובה יותר באמצעות ליטוש הריצוף המעטר את הקליניקה והבהקתו.
 • ברים – שולחן השיש של הבר משמש רבות את הלקוחות ואת הברמן. על שולחן זה מוצבים מדי יום מאות כוסות שתייה ומאכלים. משום כך, חשוב לשמור על מראה בוהק ואחיד של השולחן באופן תמידי, ולבצע ליטוש אבן כאשר השולחן מאבד מהברק שלו או נסדק.

ליטוש אבן

יאיר כהן – הפתרון לאבן סדוקה

אם אתם מחפשים חברה המבצעת ליטושי אבן מקצועיים, יאיר כהן היא החברה עבורכם. אצל יאיר כהן מבצע הצוות המקצועי ליטושים ופוליש לכל סוגי האבן. עבודת הליטוש מתבצעת באופן שיטתי ומסודר, תוך שימוש במכונת ליטוש משוכללת ובדיסקיות יהלום לצורך האחדת משטח האבן. לאחר מכן יכול הלקוח לבחור אם לצפות את האבן בחומר ההגנה סילר, או להעניק לאבן מראה בוהק באמצעות פוליש קריסטל. בנוסף לכך, החברה היא הנציגה בארץ של חברת COOLER&KLEEVER הספרדית המספקת ציוד וחומרים לליטוש.

בין אם מדובר בשדרוג המראה של בית ישן או שמא עיצובו של עסק חדש – הרצפה היא, ללא ספק, מרכיב משמעותי בחללים אלו. ליטוש אבן, בהתאם לכך, הוא הפתרון היעיל ביותר עבור נכסים שונים הזקוקים למראה חלק, נעים ועדכני. אם גם אתם מחפשים אחר פתרון שיעניק טאץ' מיוחד למקום בו אתם עובדים או לדירתכם – שירותי הפוליש והליטוש של יאיר כהן יסייעו לכם בכך.

ליטוש אבן – מידע חשוב

ליטוש אבן הינו חידוש משטח הריצוף; תהליך המתבצע על ידי הורדת שכבה ועיבוד מחדש בעזרת מכונת ליטוש ויהלומים בדרגות שונות, עד לקבלת הברק הרצוי.

הליטוש מתבצע בסדר הפעולות הבא:

 1. פתיחת הפוגות (החריצים שבין האריחים) על ידי דיסק. 
 2. ניקוי הפוגות על ידי שאיבה.
 3. גיוון דבק שיש במקום עד להתאמה מקסימלית לגוון הריצוף.
 4. מילוי הפוגות בדבק שיש.
 5. ליטוש המשטח ע"י מכונת ליטוש ויהלומים בדרגות שונות, עד לקבלת רמת הברק הרצויה (מט, מט משי, מבריק). 
 6. ביצוע ליטוש הפינות על ידי דיסק.
 7. ביצוע רובה מותאמת גוון בין הפנלים ובין הפנל לרצפה.
 8. לאחר כשבועיים ייבוש, יש לבצע פוליש קריסטל וסילר לאיטום המשטח ולמניעת הכתמה.

לאחר פעולת הליטוש, המשטח נראה אחיד, ישר, ללא חיבורים וללא הפרשי גבהים בין האריחים.

פעולת הליטוש ניתנת לביצוע על כל סוגי האבן השיש והריצוף. בנוסף, חשוב לציין כי גם מדרגות ומשטחים ממוזאיקה ניתן ללטש ולהגיע לרמות גימור כשל אבן או שיש. 

ישנם יתרונות רבים לפעולת ליטוש האבן: ראשית, היא מחדשת את המשטח לעוד שנים רבות. בנוסף, מדובר בפעולה הנחשבת לפתרון הזול ביותר; פתרון היוצר משטח חדש (וזאת בהשוואה להחלפה או הדבקת קרמיקה, פורצלן וכו').

חשוב להדגיש כי פעולה זו מתאימה ליישום על משטחי אבן טבעית, שיש, בלטות רגילות ובטון. במקביל, פעולה זו איננה מתאימה ליישום על משטחי קרמיקה או פורצלן.

ליטוש אבן - יאיר כהן עבודות פוליש

מראה קלאסי – לכל משרד ובית

ליטוש האבן הינו שירות שמיועד לסוגים שונים של נכסים: בין אם מדובר בבית שלכם, הלובי של בנייני משרדים ואפילו מקומות בילוי – על מקומות אלו לשדר אווירה נינוחה ונעימה. כדי להעניק לעסקים אלו ואחרים את המראה הרצוי, אתם מוזמנים ליצור קשר עם יאיר כהן, בעל חברת ליטושי אבן ופוליש – חברה וותיקה המתמחה בעבודות ליטוש מקצועיות. נשמח לעמוד לשירותכם לייעוץ טלפוני, תאום פגישה במקום או הצעת מחיר במקום, ללא התחייבות מצדכם.

קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים
השארת הודעה מהירה
לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות השאר פרטים