חייג עכשיו: 050-877-1778
משרד: 03-938-1112

ליטוש שיש

השיש הוא אחד מסוגי הסלעים היפים הקיימים על כדור הארץ. בשל יופיו הוא משמש כחומר לייצור פסלים או לעיטור בניינים. השיש נפוץ גם במטבחי הבית המעוצבים של דיירים פרטיים. מדי פעם נוצר הצורך לבצע ליטוש שיש. זאת משום שהשיש נוטה להישחק ולהיסדק לאורך השנים, בייחוד במקום כמו מטבח אשר בו השיש בא במגע עם מים וחומרי מזון אחרים באופן תמידי.

ליטוש שיש – שלבים

ליטוש השיש מתבצע על ידי חברת פוליש מקצועית. חשוב לפנות לחברה מומלצת בעלת ניסיון בתחום, מפני שליטוש בלתי מקצועי עלול לגרום לנזק מיותר לשיש. הליטוש עצמו מתבצע בכמה שלבים. אלה כמה מבין השלבים הנפוצים:

 • בדיקת שטח והחלטה – אנשי המקצוע בוחנים את המקום שבו יש צורך לבצע את הליטוש ואומדים את הנזק שנגרם לשיש. לאחר מכן מתקבלת החלטה להמשך פעולה – אילו פגמים ניתן לתקן באמצעות הליטוש ואילו לא.
 • איטום חריצים – אם הוחלט להוציא לפועל שלב ראשוני זה, בשלב איטום החריצים שבין האריחים של השיש, פותחים את חריצי השיש וממלאים אותם מחדש בדבק במטרה לחזק את השיש.
 • תיקון נזקים – בשלב הזה מבצעים העובדים תיקוני פגמים של אריחי שיש שנסדקו או נפגמו.
 • שלב הליטוש – ליטוש שיש הוא למעשה פעולת יישור של המשטח לצורך קבלת מראה אחיד של השיש. יישור משטח השיש נעשה תוך שימוש בדיסקית יהלום. לאחר מכן מגיע השלב שבו מבריקים את המשטח עד שמקבלים את התוצאה הרצויה בעזרת מכונה מיוחדת לליטוש אבן.
 • ציפוי בסילר – בסיום שלב הליטוש מצפים את השיש בסילר – חומר שנועד להגן על השיש. במקרים מסוימים בוחר הלקוח לבצע פוליש קריסטל במטרה להעניק לשיש מראה יוקרתי.

ליטוש שיש - יאיר ליטושי אבן ופוליש

יאיר כהן – להבריק את השיש

יש לכם סדקים בשיש שבמטבח? זקוקים לביצוע ליטוש שיש עבור הפסל האמנותי העומד בחצר? חברת יאיר כהן מספקת עבורכם את הפתרון האידיאלי. החברה עוסקת בפוליש בליטוש אבן משנת 2000, ועובדיה המקצועיים מעניקים שירות אדיב, מיומן ומקצועי. את הליטוש מבצע הצוות לא רק לשיש, אלא לכל סוגי האבן, תוך שימוש בחומרים איכותיים וציוד משוכלל. כמו כן, בחברה מבצעים מגוון שירותים הכוללים פוליש ווקס וקריסטל, הברשה, ציפוי סילר לבטון או ליטוש מרצפות.

שיש הנו אחד מחומרי הגלם היוקרתיים והיפים ביותר, והשימוש בו הוא נפוץ למדי: בין אם מדובר בריצוף ובין אם מדובר בקישוט מבנים – אין ספק שחומר גלם זה יתרום רבות לאסתטיקה ולנראות הכללית. עם זאת, ומשום שמדובר בחומר טבעי הדורש טיפול מפעם לפעם – מומלץ להיעזר בליטוש שיש. מעוניינים בעבודת ליטוש שיש עבור המשטחים בחלל העבודה או הבית שלכם? יש ליצור קשר עם הצוות המנוסה של חברת יאיר כהן – ליטושי אבן ופוליש לפתרון מקצועי ומרשים.

מה כולל תהליך ליטוש שיש?

כאמור, שיש הנו חומר נפוץ למדי ומעניק לכל חלל מראה מכובד ונאה. עם זאת, כאשר הוא בא במגע עם חומרים שונים כדוגמת חומרי ניקוי חריפים, מאכלים חומציים או שמא הוא בשימוש מאסיבי – הוא נוטה להישחק. עקב כך, נוצרים חורים, סדקים וכתמים והמשטח הופך להיות מיושן ודהוי. 

כדי למנוע תוצאה זו, הפתרון המומלץ הוא ליטוש שיש. פעולת ליטוש שיש הינה פעולה המחדשת את המשטח, כאשר בסופה תקבלו משטח חדש לחלוטין ברמת הברק הרצויה מבחינתכם, ללא חורים, כתמים ופגמים. כמובן שבסיום פעולת הליטוש יש לבצע איטום הרצפה על ידי סילר המונע ספיגה והכתמה עתידיים. 

תהליך הליטוש יתבצע בהתאם לשלבים הבאים:

 1. חרוץ הפוגות בין האריחים בדיסק ושאיבתן עד לניקיון מוחלט.
 2. מילוי דבק שיש מותאם גוון בכל הפוגות (גיוון סופי מתבצע במקום להתאמת צבעים מרבית)
 3. מילוי חורים וגידים בדבק שיש נוזלי מותאם גוון.
 4. ליטוש הרצפה ע"י מכונת ליטוש ויהלומים בשמונה שלבים עד לקבלת משטח אחיד ומבריק.
 5. ליטוש ידני של הפנלים בכריות יהלום עד לניקיון מוחלט.
 6. ביצוע פוליש קריסטל בשלושה שלבים וסילר, להברקה סופית ואיטום מפני ספיגה.
 7. ביצוע חיבורי קירות ורצפה ברובה מותאמת גוון.

בשל העובדה שישנם סוגי משטחים שונים – רצפה בהירה, כהה, רכה, קשה וכו', חשוב ליצור קשר עם חברת ליטוש אשר תבצע את משימת ליטוש זו בהתאם לסוג המשטח ועל הצד הטוב ביותר. בבואכם לחפש אחר חברה מקצועית ואיכותית, עליכם לבצע מספר פעולות, כאשר הראשונה מתייחס לקבלת המלצות: בין אם מדובר בהמלצות מהסביבה הקרובה או בירור ברשתות החברתיות ובאתרי האינטרנט השונים – חשוב להקשיב לביקורות ומומלץ לבקר בבתי לקוחות החברה ולהתרשם במציאות מהתוצאה הסופית.

כמו כן, חשוב לברר מול החברה עצמה האם היא יודעת להתאים את תהליך הליטוש לסוג המשטח, שכן הטיפול הוא שונה בין סוגי המשטחים – בין אם בעבודה ובין אם במחיר.

ליטוש שיש יאיר כהן עבודות פוליש

להעניק לשיש את הטאץ' המבריק

תהליך ליטוש השיש הינו תהליך מורכב וחשוב למדי, שיש לבצע אותו על הצד הטוב ביותר. במידה ומופיעים חריצים על משטחי השיש שלכם, יאיר כהן, בעל חברת ליטושי אבן ופוליש הוותיקה והמנוסה, ישמח לסייע בייעוץ טלפוני או בפגישה במקום, ללא כל התחייבות מצדכם. חשוב לציין כי חברת יאיר כהן – ליטושי אבן ופוליש הינה בעלת טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת ליטוש מדרגות ללא אבק. 

קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים
השארת הודעה מהירה
לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות השאר פרטים