חייג עכשיו: 050-877-1778
משרד: 03-938-1112

סילר לבטון

בטון הינו חומר שרמת הספיגה שלו גבוהה מאוד, לכן בכדי למנוע זאת משתמשים בסוגים שונים של סילר לבטון.

קיימים שלושה סוגי סילר לבטון עיקריים

 1. סילר לבטון שקוף – סילר זה הינו על בסיס טרפנטין, הוא נספג לתוך הבטון מתייבש ומשאיר את המשטח באותו רמת ברק וגוון שהיו לפני היישום.
 2. סילר לבטון מדגיש גוון – סילר זה מבצע פעולת איטום לבטון ובנוסף מדגיש את גוון הבטון(מראה רטוב).
 3. לכה לבטון – לכה זו משמשת גם לאיטום וגם לקבלת ברק חזק ויפה לבטון וכמובן הדגשת הגוון. לכה לבטון נחשב לחומר חזק ועמיד מאוד ומומלץ לביצוע על כל משטח בטון מוחלק או מלוטש.

סילר לבטון מכל הסוגים מומלץ על מנת לשמור על המשטח מפני ספיגה וכמו כן תחזוקת הניקיון השוטפת הופכת לקלה .

אנו נתקלים בו בכל מקום ומזהים אותו בקלות בזכות צבעו האפרורי ומרקמו האחיד. הבטון הוא רכיב חשוב בחניות או ברציפים. החומר החזק מספק משטח טוב עבור משאות כבדים, אך גם הוא אינו חסין מפני פגעים, ויש צורך לצפות אותו באמצעות חומר הנקרא סילר לבטון. הסילר משמש כהגנה לבטון, שיש או אבן. הוא חודר אל הסדקים והחריצים ומגן מפני נזקים של רטיבות, כימיקלים, כתמי שמן או שריטות וחבלות.

סילר לבטון

גוונים של סילר לבטון

הסילר מונח על בטון יבש בלבד, ועבודות הציפוי נעשות בדרך כלל בתחילת היום (בשעות הבוקר) או בסופו (בערב), כדי שקרני השמש החזקות לא ייבשו את החומר במהירות. גם כאשר המטרה העיקרית היא להגן על רצפת הבטון, הסילר יכול להעניק לריצוף גוונים שונים שיכולים להוסיף למראה ייצוגי ונאה. אלה כמה מבין הגוונים העיקריים:

 • סילר להדגשה – אם הצבע של הבטון דהה ואתם מעוניינים לחדש אותו, ניתן להשתמש בסילר המדגיש את הגוון של הבטון. כמו כן, באמצעות סילר מסוג זה תוכלו להעניק לרצפת הבטון מראה בוהק ורטוב מעט אשר יתאים לעציצים ולדשא בחצר.
 • להשאיר כמו שהוא – אם אינכם מעוניינים לשנות את המראה של הבטון, אלא רק להעניק לו את ההגנה הדרושה לו, אפשר ליישם את הסילר המותאם למראה לבטון שקוף. לאחר ביצוע הציפוי לא תוכלו להבחין בשינויים שחלו בבטון, אך ציפוי סילר לבטון יספק בהחלט את ההגנה הדרושה.
 • להוסיף ברק – בדומה לסוגי ריצוף אחרים, גם לבטון אפשר להוסיף ברק, וזאת באמצעות שימוש בלכה לבטון. הלכה מתאימה לכל סוגי הבטון, והיא יכולה להבליט גם את הגוון שלו.

יאיר כהן – ציפוי לכל בטון

חברת יאיר כהן מתמחה בציפויי סילר לכל סוגי הריצוף, כולל בטון, אבן ושיש. הצוות המקצועי של החברה ישמח לעמוד לשירותכם ולהמליץ לכם על ציפוי סילר לבטון המתאים לכם. תוכלו לבחור אם להדגיש את הגוון של בטון, להכהות אותו מעט או להשאיר אותו כפי שהוא. בחברת יאיר כהן משתמשים בציוד משוכלל ובחומרים איכותיים כדי לבצע עבודות מורכבות של ליטוש אבן וציפוי. החברה היא הנציגה של החברה הספרדית  COOLER&KLEEVER המספקת מוצרים איכותיים בתחום הפוליש והליטוש.

לאורך השנים האחרונות, הבנייה בישראל צוברת תנופה משמעותית: בין אם מדובר בבנייני מגורים, מבני עסקים או נכסים אחרים – השימוש הרב במשטחי בטון מוחלקים, מלוטשים או מוטבעים יצר את הצורך להגן עליהם מפני נזקי מזג האוויר, הכתמה משימוש ביתי ומסחרי ועוד. לשם הגנה על משטחים אלו, יש צורך בשכבת סילר לבטון; שכבה האוטמת את המשטח ואת הנקבוביות שבו, מונעת ספיגה והכתמה, תורמת למראה הכללי ומקלה על התחזוקה השוטפת.

סילר לבטון יאיר כהן

סילר לבטון: מידע שעליכם לדעת

הסילר קיים ברמות ברק שונות – החל ממט דרך משי ועד למבריק, שקוף ומדגיש גוון. חשוב לציין כי לרמת הברק אין השפעה על איכות הסילר ועמידותו, שכן מדובר במראה וטעם אישי בלבד. 

בנוסף, קיימים סוגי סילר רבים, כדוגמת סילר על בסיס מים ועל בסיס ממיסים (אציטון, טינר וכו'). ההחלטה על שימוש בסוג הסילר תתקבל לאחר ביצוע דוגמא בפינה נסתרת.

במקביל לכך, יש לקבוע את צריכת החומר למ"ר. במסגרת שלב זה, מומלץ לדעת על ההבדל בין הצפיפות והספיגה של משטחי בטון; הבדל הנובע מהרכב הבלילה והיישום בשטח. לכן, יש לתחום מ"ר 1, לבצע את הסילר הרצוי במספר השכבות המומלץ ולאחר קבלת הגימור הרצוי לאמוד את הכמות.

חשוב מאוד:

 1. המשטח חייב להיות נקי ויבש לחלוטין לפני ביצוע הסילר.
 2. מספר השכבות שיש ליישם ייקבע במקום, בהתאם לספיגה של המשטח.
 3. יש ליישם סילר המיועד לרצפת בטון ולא סילר לשיש או אבן.
 4. יש לדעת את רמת הברק הרצויה בטרם ביצוע הסילר ולהתאים סילר נכון לשם כך.
 5. מומלץ לא ליישם את הסילר לבד, אלא על ידי חברה מקצועית בלבד.
 6. אין ליישם סילר בשמש מלאה, הדבר יזרז את הייבוש שלו ויפגע במראה האחיד הרצוי.

עבודות איטום מקצועיות – למראה אחיד ומרשים

בין אם מדובר בעבודות איטום עם סילר למשטחי בטון, שיש או אבן, חשוב לפנות לחברה שתבצע פעולה זו כראוי. חברת יאיר כהן – ליטושי אבן ופוליש הינה חברה מקצועית ו-וותיקה, שתבטיח עבודות ליטוש ופוליש קריסטל מושלמים לכל משטח. נשמח לעמוד לשירותכם.

קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים
השארת הודעה מהירה
לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות השאר פרטים