חייג עכשיו: 050-877-1778
משרד: 03-938-1112

סילר

סילר הינו חומר איטום לאבן ושיש

ישנם שלושה סוגי סילר עיקריים:

 1. סילר שאינו משנה גוון – אוטם את האבן, אולם משאיר אותה באותה רמת גוון וברק.
 2. סילר מכהה – אוטם את האבן ונותן לה מעט ברק(המראה הרטוב) וכמובן גם צבע.
 3. סילר שעושה ציפוי – מכהה אשר לאחר היישום שלו הוא מרגיש ונראה כמו לכה לאבן, מבריק אוטם ועמיד במיוחד למטחי חוץ או חנייה.

סילר זה יעיל בעיקר בחניית רכבים היות שהוא מונע את כתמי הצמיגים.

יישום סילר הינו הליך חשוב לכל רצפת שיש בין אם עברה פעולת ליטוש ובין אם לאו.

ממולץ ליישם סילר באמצעות בעל מקצוע בכדי שהיישום יהיה אחיד ויפה.

חשוב מאוד : את הסילר מכל סוג שהוא יש ליישם בשעות הערב או הבוקר המוקדמות בכדי למנוע ייבוש מהיר מידי של החומר.

סילר מיישמים על רצפה נקייה ויבשה לחלוטין.

כל ריצוף זקוק לחומר הגנה אשר יגן עליו מפני פגעים כמו רטיבות או שריטות. אחת הדרכים הנפוצות להגן על הריצוף היא שימוש בחומר הנקרא סילר. חברות פוליש משתמשות בסילר כדי לצפות את הריצוף לאחר ביצוע ליטוש ותיקון נזקים. הסילר נספג לתוך הריצוף והבטון ומספק הגנה טובה מפני נזקים כמו שומנים, שאריות מזון או חדירת נוזלים לריצוף.

סילר – שימושיו המגוונים

בשל החוזק שלו ויכולתו להגן על הריצוף לטווח ארוך, חברות הליטוש מציעות לצפות את המרצפות בסילר. אלה כמה סוגי ריצוף שונים שעבורם משתמשים בציפוי בסילר:

 • סילר לבטון – השימוש בבטון נרחב. הוא מספק משטח חזק בחניונים או בריצוף של חצרות לפני הכניסה לבניין. ניתן להשתמש בבטון כריצוף פנימי או חיצוני, אך גם חומר חזק זה נוטה להישחק ולהיפגע עקב גשמי זלעפות המטפטפים עליו או בגלל כתמי שומן או שאריות מזון הנספגים בתוכו. כדי להגן על הבטון מצפים אותו בשכבה של סילר. הסילר מונע חדירה של נוזלים, כתמי שומן או כימיקלים ומשמש הגנה טובה לאורך זמן.
 • סילר לשיש – ריצוף המטבח ולעתים גם חדר האמבטיה עשוי משיש. השיש חשוף לנזקי המים וחומרי מזון אחרים, ולכן הוא נסדק ונפגע ברבות השנים. משום כך, מומלץ לצפות את השיש בסילר כדי להגן עליו. בתחילה יש צורך לנקות את השיש מפני ציפויים אחרים וכתמי שומן. כאשר השטח נקי ויבש, אפשר למרוח את הסילר באמצעות מטלית או מברשת.
 • סילר לאבן – לחומר הסילר המיועד לאיטום אבן יש יכולת חדירה טובה. כאשר מצפים את האבן בסילר, החומר חודר אל חריצי האבן ומספק הגנה יעילה מפני זיהומים או רטיבות.

סילר - יאיר כהן ליטושי אבן ופוליש

יאיר כהן – המקור לסילר

הצוות המקצועי של יאיר כהן עוסק בפוליש ובליטוש אבן. החברה מתמחה בביצוע ציפויים שונים, וביניהם ציפויי בסילר. ניתן לבחור בסילר מסוגים שונים. קיימת למשל אפשרות לבחור סילר על בסיס טרפנטין המעניק לבטון מראה שקוף. אם אתם מעוניינים לשנות במעט את הריצוף בחדר המטבח, תוכלו להזמין ציפוי בסילר מכהה, אשר מעניק לריצוף גוון כהה יותר. כך או כך תמיד ניתן להתייעץ עם הצוות המקצועי, שיש לו ניסיון רב בתחום (החל משנת 2000), והוא יכול להמליץ על ציפוי הסילר הנכון.

סילר הינו מונח מהשפה האנגלית שפירושו איטום. במילים אחרות, משום שריצופי אבן, שיש ובטון באופן טבעי סופגים נוזלים וכתמים, תפקידו של הסילר הוא מכריע: הוא אוטם את הסדקים, מונע ספיגה והכתמה של המשטח ומייפה את המראה הפגום של הרצפות והקירות. כמובן שיש להתאים את הסילר לסוג המשטח מבחינת צפיפות החומר, רכות החומר, גימור מבחינת ברק (נקבע בזמן פעולת ליטוש או רכישת האריחים) וכו'. אם קירות הבית או המשרד שלכם סדוקים – צרו קשר בהקדם עם יאיר כהן, בעל החברה ליטושי אבן ושיש.

מידע מקיף על סילר 

אופן יישום הסילר יתבצע בהתאם לנקודות הבאות:

 1. המשטח חייב להיות נקי ויבש לחלוטין לפני ביצוע הסילר.
 2. מספר השכבות שיש ליישם ייקבע במקום, בהתאם לספיגה של המשטח.
 3. יש ליישם סילר המיועד לרצפה הקיימת בלבד ולא לסוגים אחרים של משטחים.
 4. יש לדעת את רמת הברק הרצויה בטרם ביצוע הסילר ולהתאים סילר נכון לשם כך.
 5. מומלץ לא ליישם את הסילר לבד, אלא על ידי חברה מקצועית בלבד, שכן יישום לא נכון של סילר יביא לתוצאה מאכזבת וקשה לתיקון.
 6. אין ליישם סילר בשמש מלאה, משום שהדבר יזרז את הייבוש שלו ויפגע במראה האחיד הרצוי.

סילר מתאים לכל סוגי המשטחים פנים וחוץ וכמו כן משמש גם כשלב אחרון לאחר ליטוש אבן. בשל כך, חשוב מאוד להשתמש בסילר איכותי בכדי לקבל תוצאות יפות ועמידות לאורך זמן.

ישנם מספר סוגי גימור עיקריים בשימוש בסילר כגון: מט, מבריק, מדגיש גוון ושקוף. יש לציין כי אין הבחירה בניהם משנה מבחינת עמידות או איכות, אלא טעם אישי בלבד לגבי מראה המשטח לאחר היישום.

סילר

לאטום כל משטח במקצועיות 

השימוש בסילר לאבן הולך וגובר לאורך השנים האחרונות – ובצדק. עם זאת, חשוב לא לבצע פעולת איטום זו בעצמכם, אלא לפנות למקצוענים בלבד. וזאת משום שביצוע כושל יוביל לתוצאה לא יפה במקרה הקל ולנזק במקרה הקשה. אנו, בחברת יאיר כהן – ליטושי אבן ושיש, פוליש ווקס ועוד, נשמח לעמוד לשירותכם בייעוץ טלפוני ובתאום פגישה במקום, ללא כל התחייבות מצדכם.

קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים
השארת הודעה מהירה
לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות השאר פרטים