חייג עכשיו: 050-877-1778
משרד: 03-938-1112

פוליש לרצפה – משמעות וטיפים חשובים

הרצפה בבית, היא בין הדברים הבולטים ביותר מבחינה ויזואלית ואסתטית והיא כמובן גם חשובה, עבור השימוש השוטף במבנה. "פוליש לרצפה" הוא ביטוי נפוץ בהקשר זה. מה זה אומר בעצם? האם מדובר רק בתהליך "קוסמטי" שנועד להפוך את הרצפה ליפה יותר? אילו סוגי פוליש קיימים ומה ההבדל ביניהם? מי עושה עבודות כאלה? אלה כמה הסברים מרחיבים: 

פוליש לרצפה – מה המשמעות?  

פוליש לרצפה הוא תהליך של חידוש מצב המרצפות. החידוש יכול להתבטא במגוון טכניקות ולהתבצע בעזרת חומרים מסוגים שונים. לרוב, אנשי מקצוע נעזרים גם במכונות מיוחדות, אשר עושות זאת במהירות וביסודיות. שימוש מיומן בתהליכי עבודה נכונים, חומרים איכותיים ומכונות מקצועיות, ינקה וירענן את מצב המרצפות באופן יסודי ויהווה תחליף מצוין להחלפתן. 

הסוגים השונים של פוליש לרצפה  

בין סוגי הפוליש הרבים למרצפות, בולט במיוחד "פוליש קריסטל". פוליש קריסטל (או "הברקה קריסטלית") הוא תהליך פופולארי בתחום זה, אשר נחשב כדרך איכותית במיוחד לטפל במרצפות. שלב מרכזי בתהליך של פוליש קריסטל, הוא החדרת חומר קריסטלי שמכיל מגנזיום לרצפה. התוצאה, היא מראה נקי ומבריק של המרצפות, לאורך זמן. 

פוליש וקס הוא סוג פופולארי נוסף של פוליש מרצפות, אשר כולל שני שלבים עיקריים. ראשית, מבצעים במסגרתו ליטוש של המרצפות. לאחר מכן, מורחים על המרצפות שכבה דקה של חומר מבוסס שעווה (ווקס) אשר מגן עליה לאורך זמן ומשפר את המראה שלה. 

פוליש אקרילי הוא סוג מיוחד של פוליש, אשר מספק גם אפקט אנטי סטאטי. הדבר דרוש לעתים במבני תעשייה מיוחדים, דוגמת מעבדות.

מתי כדאי להזמין חברה מקצועית לפוליש לרצפה?

האם לא עדיף לעשות זאת לבד? הדבר בוודאי יהיה זול יותר, לא? בהחלט לא! פוליש שעושים לבד, יהיה באיכות נמוכה יותר מפוליש מקצועי. הוא גם יחזיק מעמד כנראה לזמן קצר יותר ולכן ידרוש חזרה על התהליך. את המכונות המיוחדות לנושא זה אין לכם וגם אם תשכרו אותן – אין לכם את הידע והניסיון הדרושים לשם הפעלתן הנכונה. כך שלשאלה הכללית מתי כדאי להזמין חברה מקצועית לפוליש, התשובה היא – בכל מקרה בו אתם זקוקים לכך! ספציפית, הדבר עשוי להידרש במקרים רבים. מעוניינים לחדש רצפה במצב גרוע? רצפה שאיבדה את הברק? אתם זקוקים למקצועני פוליש לבית. כך גם לגבי מצבים, שבהם מסירים מהרצפה שכבות כיסוי שונות, דוגמת "שטיחים מקיר לקיר" או משטחי PVC. שאריות הדבק החזק שההסרה תחשוף, ניתנות לניקוי יסודי בעזרת תהליך פוליש לרצפה. נכנסים לדירה חדשה? במידה והיו בדירה זו דיירים קודמים, במיוחד אם זו דירה ישנה, פוליש לרצפה יוכל לשמש כניקוי ראשוני שלה, שהוא יסודי במיוחד. ייתכן שתרצו לבצע פוליש לרצפה גם אם אתם הדיירים הראשונים בדירה, מאחר שהתהליך יספק לה שכבת הגנה אשר תאריך את חייה. עוד זמן טוב להזמין איש מקצוע לנושא הפוליש לרצפה, הוא אחרי שיפוץ הדירה. שיפוץ כזה, משאיר פעמים רבות לכלוך ושאריות צבע, דבק, בטון ועוד. כל זאת, מטבע הדברים, בעיקר על הרצפה. 

 

טיפים חשובים

ראשית, חשוב לקחת בחשבון שתהליכי הפוליש השונים אינם מתאימים לכל סוג מרצפות. לאור זאת, חשוב להתאים את סוג הפוליש לסוג המרצפות, בכדי שלא להזיק להן (עוד סיבה טובה, להשאיר עבודה זו לאנשי מקצוע מנוסים). פוליש קריסטל למשל, לא מתאים למרצפות מסוג קרמיקה וגרניט פורצלן.

ההשלכות של שימוש בסוגי הפוליש השונים, הן בחלקן מיידיות ובחלקן לטווח ארוך וצריך לקחת בחשבון את שני סוגי ההיבטים, בכדי להחליט מה מתאים לכם יותר. השלכות מיידיות, הן למשל עלות וזמן העבודה. השלכות לטווח ארוך, הן למשל יכולת שכבת ההגנה לצמצם ספיגת לכלוך חדש על המרצפות וכן השאלה, למשך כמה זמן שכבת ההגנה תחזיק מעמד. לאור שיקולים אלה, ייתכן למשל שתעדיפו פוליש קריסטל שהוא יקר יותר, על פני פוליש ווקס. זאת, מאחר שאת הפוליש ווקס יש לחדש בתדירות גבוהה יותר. כך שבטווח הארוך, דווקא הוא עשוי להיות עבורכם יותר יקר.  

כמו כן, לכל תהליך פוליש יש השלכות מיוחדות משלו. פוליש ווקס לדוגמה, יהפוך את המרצפות למעט יותר חלקות. פותרים זאת, באמצעות הוספת חומר מיוחד לתהליך, שמונע החלקה. אפשרות נוספת, היא לעשות פוליש מסוג זה רק במקומות שבהם היבט ההחלקה לא מפריע לכם. 

בבחירת אנשי המקצוע שיעשו עבודה זו עבורכם, חשוב ראשית לחפש חוות דעת. הטוב ביותר, הוא לקבל חוות דעת כאלה ממכרים ואנשים אחרים שאתם סומכים עליהם. אפשר וכדאי כמובן, גם לחפש בנידון באופן חופשי ברשת האינטרנט. רק קחו בעירבון מוגבל ביקורות קיצוניות וכלליות מדי, בנוסח "מושלם" או "איום ונורא". עדיפות על כך ביקורות שמתייחסות לדברים ספציפיים (שנראו ללקוחות כטובים או לא טובים). מומלץ לקבל הצעת מחיר רק אחרי שבעל המקצוע הגיע פיזית למקום ועבר יסודית על הכול. כך, הוא לא יוכל לטעון עם ההגעה לעבודה, שרק עכשיו הוא רואה דבר כזה או אחר, אשר (כמובן..) יחייב עבודה נוספת ותשלום גבוה יותר. את הסיכום עם בעלי המקצוע על המחיר ומה שכלול בו, חשוב לעשות בכתב.  

 

באדיבות אתר טוב תודה. 

קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים
השארת הודעה מהירה
לקבלת ייעוץ חינם ללא התחייבות השאר פרטים